| 0763273177 a întrebat:

Bună îmi puteți spune și mie de ce acte necesare am nevoie pentru a lucra în Anglia?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cele pe care ti le va cere angajatorul englez, atunci cand faci aplicatie de job si ei te selecteaza pentru interviu.

Angajatorul este cel care iti da Contractul si in baza lui obtii de la guvernul engelz viza de munca "working visa", fara de care nu poti sa mai intri sau sa muncesti in UK.

| haileewatson a răspuns:

Iti trebuie viza de munca, pe care o obtii daca un angajator iti ofera un contract decmunca. Mai multe detalii gasesti pe site-ul lor