| MGCD a întrebat:

Intrebarea mea e urmatoarea: Cum stiti ca facultatea (si mai apoi,profesia) pe care ati ales-o este ceea ce va doriti sa faceti cu adevarat? Intreb asta, deoarece ma aflu intr-un impas.

3 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Trebuie sa pui in balanta doua aspecte:ce iti place si daca poti sa-ti scoti o paine din placerea ta.Sa fim seriosi conteaza sa iti si placa ceea ce faci, se spune ca daca faci ceea ce-ti place nu muncesti niciodata, dar trebuie sa iti iasa si bani.Mai tarziu o sa ai de intretinut o familie si degeaba sta diploma in rama pe perete daca nu te poti angaja undeva

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Eu am facut facultatea de drept dar nu imi place.ar trebui sa te gandesti foarte bine ce iti place cel mai mult sa faci, ce materii iti plac, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La mine a fost simplu, in liceu asteptam cu placere doar 2 ore, geografia si informatica, si cum geografia nu prea oferea un viitor am ales informatica