| simonafrumoasa a întrebat:

Hei sunt sigura ca ce am sa va intreb o sa vi se para foarte ciudat si prostesc dar asta este unii am iesit mult mai destepti decat alit si unii deopotriva mai prosti.
toata lumea stie ca este foarte igienic sa te speli in fiecare zi.
intrebarea mea este urmatoarea:
este bine sa te speli numai pe corp sau pe corp dar si pe par?
va intreb acest lucru deoarece am auzit la cineva ca nu este deloc bine sa te speli pe par in fiecare zi e adevarat?

4 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

eu am citit anumite carti ale unor hairstylisti celebri si multi desfiintau mitul cum ca spalarea parului in fiecari zi dauneaza. daca simti ca parul tau trebuie spalat atunci spala-l. s-au schimbat si conditiile, nu mai e ca pe vremuri. factorii externi daunatori ca poluarea, diferite materiale ale hainelor, vantul, soarele dauneaza firul de par.

| LoveNeverDies a răspuns:

Nu e bine sa te speli pe par zilnic ca se invata parul asa si apoi se va ingrasa dupa numai o zi..este bine sa te speli la 3 zile pe par si pe corp zilnic..vara chiar ff des.

| transsa a răspuns:

Nu prea e bine sa te speli pe par zilnic pentru ca e posibil sa creasca sau sa scada PH-ul epidermei craniene(pielea de pe cap). Trebuie sa te speli, dar nu prea mult pe par. Adica daca iti faci un dus pe zi timp de 7 zile, incearca sa te speli pe cap numai 3 zile din acestea.

| BeBiCu a răspuns:

Este de preferat sa nu te speli pe par zilnic deoarece la un moment dat parul se va ingrasa foarte mult din cauza asta.Cel mai bine te speli la cap o data la 2, 3 zile.In functie de cum este parul tau