| daniella9805 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog cu cateva informatii despre facultatea de litere. De ce am nevoie, ce se studiaza mai exact, la ce ma va ajuta diploma in contnuare. Dau funda...rolling eyes :*

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți iei de aici tot ce te interesează:
http://www.unibuc.ro/facultati/litere/
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă alegi Facultatea de Litere e important să-ţi placă cărţile şi lectura. Vei avea mult de citit, de realizat referate, eseuri.
Vei studia literatura, gramatică, istoria literaturii, fonetică, lingvistică etc.
După absolvire poţi lucra în învăţământ, în mass media, la edituri, biblioteci, ca traducator.