| anonim_4396 a întrebat:

ma puteti ajuta va rog cu cateva informatii in legatura cu facultatea de litere. Adica...cat dureaza, ce optiuni am dupa, de ce am nevoie pentru a intra la litere. Multumesc! :*

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, http://www.unibuc.ro/facultati/litere/
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna!
Draga mea nu iti recomand facultatea asta...

| daniella9805 a răspuns (pentru OnuOnulică):

De ce?

| OnuOnulică a răspuns (pentru daniella9805):

Verisorul mea e la facultatea de litere happy daca vrei iti dau adresa lui sa il intrebi sa vezi ca nu e asa cum pare.

| alina84 a răspuns:

Important e sa urmezi ceva ce iti place. Daca vrei Litere, opteaza si pentru o limba straina, de preferabil mai putin cunoscuta; vei avea astfel mai multe optiuni in timpul si dupa terminarea facultatii. In principiu facultatea de Litere este pentru cei care vor sa lucreze in invatamant.