| teiube a întrebat:

Buna mi-am ales facultatea la care vreau sa merg si specializarea dar am o nelamurire.eu vreau sa fac facultatea de stiinte juridice si administrative specializaea administratie publica si am o indoiala referitor la cateva materii;
MANAGEMENTUL SERVCIILOR PBLICE -pe net scrie ca se face doar teorie sper ca asa e adica nu se face matematica nu?
CONTABILITATEA INSTITUTIILOR PUBLICE-doar teorie se face?
DREPT FINANCIAR SI FISCAL -asta cum e
MANAGEMENT STRATEGIC - ce se face aici despre ce e vb
ECATIE FIZICA-aici cum e ca doar nu ma pune sa fac flotari
cine a terminat aeasta facultate cu aceasta specializare cine imi poate dat detail despre materiile de mai sun ca in rest totul e ok dau funda

1 răspuns:
| lizucalisuca a răspuns:

Teorie nu insemna neaparat ca nu se face mate, ci ca nu se face practica. La contabilitate cu siguranta vei avea nevoie de mate, la drept financiar si fiscal nu iti trebuie mate dar vei avea de invatat legi si reglementari fiscale. La Management nu trebuie neaparat mate, vei invata cum se conduce o afacere, ce strategii se adopta etc. Iar la educatie fizica e foarte probabil sa te puna sa faci flotari si cam ce se facea si in liceu si generala!