| AntoniaMaya a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Nu m am decis la ce facultate sa dau. Vreau sa aleg intre Arhitectura ( pentru ca ma pricep foarte bine la geometrie si la desen )si cea de Medicina (pentru ca mi se pare foarte interesanta si avand in vedere ceea ce s a intamplat in ultimele saptamani ma s bucura daca as sti ca pot face ceva pentru tara) ambele sunt din Bucuresti. Voi ce ati alege? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Dar tu ce te vezi facand toata viata? Pentru ca dorinta de a face ceva pentru tara o sa te paraseasca de cum o sa dai ochii cu sistemul romanesc. Trebuie sa alegi in functie de ce iti doresti tu de la viata. Cauta un arhitect si un medic si discuta cu ei despre lucrurile frumoase si lucrurile dificile din meseria lor si daca ai posibilitatea mergi cateva zile intr-un spital/cabinet medical si intr-o firma de arhitectura si vezi ce inseamna fiecare job in parte. Succes happy

| ABCD122 a răspuns:

Medicina.

| Stefxn a răspuns:

Mergi pe cea care te atrage cel mai mult, care crezi ca te-ar face cea mai fericita sa o faci zilnic, dar tine cont ca in tara asta pentru ambele se munceste mult si sa plateste prost. Ti-as sugera sa faci o facultate aici si poate studii in plus in strainatate si apoi sa lucrezi acolo.

| Caduceus a răspuns:

Daca ai pregatirea necesara si o stare materiala destul de buna iti recomand medicina!
Dar trebuie sa iti placa! Nu o face doar pentru "societate" pentru ca o sa regreti.