| Jose21 a întrebat:

Nu stiu daca e chiar categoria corecta pentru intreabarea mea dar daca stiti ceva va rog sa imi spuneti in legatura cu: daca ma transfer de la universitatea Cuza din Iasi la universitatea BB din Cluj, sau in general de la o universitate la alta pot beneficia de loc in camin la universitatea la care ma transfer? Multumesc
Iar transferurile se fac toamna nu?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Transferul nu are nicio relevanta in acordarea unui loc de cazare in camine --- in conformitate cu Regulamentul UBB(art. 22), se tine seama de media ponderata a anului anterior( fara a se lua in calcului acesteia disciplinele facultative, ed. fizica si limba straina care nu sunt incluse in cele 30/60 credite prevazute in planurile de invatamant).

Articolul 41 din regulamentul UBB are ca obiect transferurile( aflii cand se depun cererile de transfer!) --- citeste-l de aici :http://www.ubbcluj.ro/......2-2013.pdf