| memaria a întrebat:

Buna! Oare cat castiga o bona? Part-time sau full time?

Răspuns Câştigător
| OanaDD a răspuns:

Buna.
Depinde cate ore ai de lucru.
Dar la un program de 8 ore stiu vreo 2 situatii in care se castiga pe la 2000-3000 de lei pe luna.
Pupici!

3 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Bună!
Numărul de ore lucrate (programul de lucru) – pentru un program cu normă întreagă, de 8 – 10 ore, salariul poate să pornească de la valoarea venitului mediu net, în timp ce pentru un program part-time, poți câștiga echivalentul unui salariu minim net pe economie. Pentru bonele interne, care locuiesc în aceeași casă cu copiii, poate fi negociat un salariu mai mare.

| tonyc7 a răspuns:

La noi in tara nu cine stie ce. Depinde si de bona (cum arata, cat de draguta e, tanara sau batrana, etc). Depinde si de cine e angajata (cat de bogata e respectiva familie), etc.

| AndrElle a răspuns:

Câștigă binișor. De la 800- 1500 lei. La noi in tara, un copil.