| Si_Nicoleta_Christian_1995 a întrebat:

cum e cu joburile full time, part time, imi puteti explica?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Full time sunt slujbele cu program intreg (8 ore pe zi, 40 de ore pe saptamana) iar cele cele part time sunt slubele cu mai putin de 8 ore pe zi (1-7 ore pe zi, de regula sunt cu 4 ore).
P.S. Ce ne-am englezit!

| octav005 a răspuns:

Cand ai un job full tine, perioada care o muncesti este de minim 8 ore. si part tinme poti lucra si 2 s-au 4 ore pe zi

| Pandhoraa a răspuns:

Daca te intereseaza un job part time, deci timp partial de lucru, full time fiind programul standard de 8 ore, poti incerca sa lucrezi de acasa ca operator interviu asistat de calculator, e un job part time, cum spuneam si cu contract de munca
daca nu ai implinit 18 ani dar ai minim 16 vei avea nevoie de acordul parintilor ca sa poti lucra
https://www.mercury.ro/......ator-cati/

| mimi a răspuns:

Atunci cand ai un job full-time, stai la munca toata ziua, de ex. de la 08 pana la 19, dar cand ai un job part-time tu lucrezi cateva ore pe zi.