| Mariarobertina300000000 a întrebat:

Până acum 5 minute am așteptat rezultatele la admitere... În fine, am intrat unde sincer nu mă așteptam,am pus sociologia ca variantă de rezervă in scopul de a nu rămâne pe afară... mai pe scurt, să fie in caz de ceva. Am intrat la sociologie, la buget, iar acum sunt ceva gen, ok ce nu stiam înainte ce fac, dar acum sunt clar in ceață!
Imi puteți spune vă rog in ce domenii pot lucra? Ma ajuta cu ceva facultatea aceasta? Stiu ca exista riscuri la orice facultate, dar nu vreau doar o diplomă in rama. De asta as vrea cat mai multe informatii, utile, dacă se poate! Multumesc frumos!

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

"Administraţie publică, Agenţii şi programe europene de dezvoltare, Cercetare de piaţă, Cercetare ştiinţifică academică, Consiliere politică, Consultanţă social-politică, Învăţământ preuniversitar şi universitar, Management în organizaţii, Marketing şi publicitate, Mass- media, Politici publice, Publicitate, Relaţii internaţionale, Relaţii publice, Resurse umane, Urbanism şi demografie"