| anonim_4396 a întrebat:

Poate ma puteti ajuta intr-un fel. Stiti cumva de pe ce manual de biologie de a XI-a (editura etc) trebuie sa invat pentru admiterea la medicina (generala) Timisoara? va pup

Răspuns Câştigător
| maduts a răspuns:

Biologie - Manual pentru clasa a XI-a

Autori
Dan Cristescu
Carmen Salavastru
Bogdan Voiculescu
Cezar Th. Niculescu
Radu Carmaciu
Editura Corint, (avizat prin ordinul MEdC nr. 4742/2006)

Tot manualul, cu exceptia subcapitolelor: Lucrari practice; Teme si aplicatii; Autoevaluare; Notiuni elementare de igiena si patologie; Disfunctii endocrine (pag. 61).
pa:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La UMF Victor Babes Timisoara conform tematicii este inclus tot manualul inclusiv lucrari practice, boli si pag. 61
Informaţiile pe care "maduts" le-a furnizat sunt valabile doar pentru UMF Bucuresti, Cluj si Târgu Mureş.
Din anul 2011 s-a reintrodus chimia organică OBLIGATORIU la Timişoara. Anul 2010 fiind ultimul an în care s-a dat examen doar din biologie. Concurenţa... crescând in ultimii ani.