| daria_3695 a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva cum este la Facultatea de Drept din Cluj? Si cum se face admiterea? Va multumesc.

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Http://admitere.ubbcluj.ro/drept.html

http://www.dimitriecantemir.ro/ADMITEREA.htm

http://www.studentie.ro/......poca-o1202

La UBB- fac. de drept, ca sa obtii, de exempu, un 7 la examenul de drept civil trebuie sa "trudesti" din greu! La Cantemir dar mai ales la Bogdan-voda, truda pentru saptele de la UBB este rasplatita cu nota mai mare dar, care este invers proportionala cu nivelul de cunostinte! Tu alegi!

| VladB22 a răspuns (pentru alessia5158):

Salut Allesia. Cand mai poposesti pe site da-mi si mie te rog de veste.

| VladB22 a răspuns:

Buna! Alessia esti studenta la ubb drept? Si daca da binevoiesti te rog sa-mi raspunzi la cateva intrebari. In 1 rand nu stii cu ce medii s-a intrat prin 2008 2009? Din ce am vazut pe site, in 2010 si 2011 a fost 7.46 respectiv 8.12. Sa inteleg ca mediile mai mari de 9 de obicei nu au probleme la admitere, cu taxa bineinteles.

| alessia5158 a răspuns (pentru VladB22):

Vlad,
Nu mai sunt studenta de mult timp! --- fiica mea este studenta la drept, la Cantemir. Ti-am gasit, in presa, spre informarea ta, rezultatele la admiterea din 2011( le gasesti cu un clik la subsolul articolului ):http://www.stiridecluj.ro/......ezultatele

| VladB22 a răspuns (pentru alessia5158):

Salut multumesc. Am gasit si eu rezultatele din anii precedenti. Multumesc allesia pentru efortul depus. Fiica dumneavoastra nu a incercat la UBB?

| alessia5158 a răspuns (pentru VladB22):

Nu! ---este in anul 3.

| VladB22 a răspuns (pentru alessia5158):

Va multumesc sincer pentru sfaturile dumneavoastra. Sincer pot sa spun ca as avea ceva usi deschise cum le numiti dumneavoastra, dar as vrea prin intermediul unui studiu aprofundat si sustinut sa reusesc, partial daca nu total, pe puterile mele. Ii urez si eu sincer succes fiicei dumneavoastra in cariera pe care si-a ales-o.

| alessia5158 a răspuns (pentru VladB22):

Mult succes!