| alina17ilinca a întrebat:

BUNA! Poate sa ma ajute cineva, am nevoie de un model de scrisoare la limba romana, din aia care se intilneste la BAC?

Răspuns Câştigător
| zuzualina a răspuns:

Scris de intentie

Stimate(a) Domn/(Doamna),

Va contactez in legatura cu posibilitatea de angajare in cadrul firmei. Recent am observat reclama dvs. pentru un post de D. Am absolvit de curand facultatea de C din cadrul L. Interesul meu in B rezulta nu numai din faptul ca am studiat aceasta disciplina in cadrul facultatii, dar si din experienta mea de V ani in timpul studiilor. Din cate puteti vedea in CV-ul alaturat, am lucrat in calitate de P la O. O parte din responsabilitatile mele era sa... Mi-ar face placere sa am un interviu cu W pentru acest post sau orice alte posturi pe care le aveti pe acest domeniu (A).

Sper ca veti considera pregatirea mea potrivita si astept cu nerabdare sa va telefonez in ziua de X pentru a discuta aceasta posibilitate.

Al Dvs.,

3 răspunsuri:
| zuzualina a răspuns:

In loc de litere si puncte scrii ce vrei

| zuzualina a răspuns:

Sau scrisoare obisnuita

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| zuzualina a răspuns:

Draga...,

Stiu ca nu am mai vorbit de mult.Iti scriu aceasta scrisoare ca sa te rog sa imi dai numarul tau de telefon sau adresa de e-mail. Daca poti sa imi trimiti odata cu scrisoarea si cateva poze cu tine.Sa nu uiti sa pui in pachet si______________ pe care l-am uitat la tine vara trecuta cand ne-am vazut.

Cu drag Alexandra

Navodari

Dragi parinti,

Astazi, in a treia zi de tabara, m-am hotarat sa va scriu pentru a va risipi grijile pe care vi le faceti pentru mine.
Calatoria cu trenul a fost lunga, dar destul de placuta. In gara ne-au asteptat autocarele care ne-au dus pana in tabara Navodari. Dupa ce ne-am instalat in camere, nerabdatori, am plecat pe plaja impreuna cu doamna invatatoare.
Aici am gasit totul asa cum mi-am imaginat: nisipul fin si auriu, iar marea ne-a intampinat cu valuri domoale, curate si foarte calde. Noi am fi stat toata ziua in apa, dar doamna are grija de noi ca o mama. Si la masa ne urmareste, sfatuindu-ne sa mancam tot.
Seara avem program distractiv: diverse concursuri si dans.
Peste doua zile vom pleca la Constanta, la Delfinariu si la Acvariu.
Mi-am facut deja cativa prieteni din alte judete ale tarii.
Altfel spus, ma simt foarte bine si totul este minunat. Va multumesc inca o data pentru efortul pe care l-ati facut si pentru increderea acordata.

Va imbratisez cu drag,