| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa ma inscriu in proiectul Leonardo Da VInci si am nevoie de o scrisoare de intentie.CIne poate sa ma ajute si pe mine cu un model pentru aceasta scrisoare? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Daca nu stii sa faci o scrisoare de intentie, nu meriti sa mergi.
Am sa iti dau indicatii:

Asa cum e si denumirea e o scrisoare in care iti exprimi intentia de a participa la program.

stimata doamna/domn X-ulescu,
Va adresez acesta scrisoare de intentie cu scopul de a-mi motiva aplicarea la programul Z

Dupa asta scrii ce vrei tu. (in principal de ce vrei sa participi, ce crezi ca vei obtine din asta, si ce te-ar recomanda sa fii ales)
nu trebuie sa scrii foarte mult 15- 20 de randuri (per total) cred ca sunt suficiente.

Nu scrie aberatii (enerveaza si plictisesc)

ca formula de incheiere poti baga ceva de genul ca le multumesti pentru interesul aratat asupra candidaturii pentru programul Z.

Nume, Prenume

| Sonnayasashikushinaide a răspuns (pentru Danzell):

Sunt partial de acord, nu ne nastem cu, conventii, asa ca sa nu sti sa formatezi o scrisoare de intentie sau orice altceva e pardonabil, conventiile se pot invata, cu ceea ce sunt de acord este daca nu sti ce sa scrii in continut, atunci nu merita sa mearga.