| Mady2696 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie ce facultate as putea sa urmez daca termin stiinte sociale si imi place romana?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

1. Facultatea de Litere
2. Facultatea de Drept
3. Facultatea de limbi străine
4. Facultatea de Jurnalism
5. Academia de Poliţie

Toate acestea sunt bune însă dacă spui că ai înclinaţii spre Limba Română, cred că cea mai bună opţiune ar fi Facultatea de Litere.
Depinde foarte mult şi ce profesie îţi doreşti să ai în viitor.
Mult succes!

| GabrielaIoana a răspuns:

Sa mai discutat acest subiect il gasesti pe http://www.tpu.ro/......eul-spre/.
Facultatile sunt:
facultate de medicina
facultatea de drept
facultate de limbi straine(relatii internationale poti incerca)
facultatea de litere(poti deveni profesor la generala, liceu sau de ce nu universar)

| Wolfszeitt a răspuns:

Litere.

| Catalin_Iolea_1991 a răspuns:

Stiintele sociale au directa legatura cu sociologia, phihologia si filosofia. Nici o legatura cu medicina sau ce ai scris mai jos. Daca iti place romana, raspunsul este facultatea de litere. Ca sa corelezi romana cu stiinte socio nu va nici o optiune.

| RainbowCat a răspuns:

Salut! Acestea sunt facultatile pe care le poti urma:1. Facultatea de Litere
2. Facultatea de Drept
3. Facultatea de limbi străine
4. Facultatea de Jurnalism
5. Academia de Poliţie
Sper ca te-am ajutat! Pa, pa.