| mindyabusiness a întrebat:

Care este diferenta dintre filologie si stiinte sociale? Ce facultate as putea face daca urmez aceste profile?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

La filologie faci latina pana in clasa a 12-a, dai teza si mate faci pana in a 10-a iar la științe sociale faci mate pana in a 12-a doua ore pe salt dar nu dai teza, in schimb latina faci pana in clasa

1 răspuns:
| justanotheruser99 a răspuns:

A 10-a. De la filo poți sa te faci profesor, polițist, avocat, translator, ambasador, judecator, psiholog...iar de la științe socialecam tot astea plus contabil, notar sau sa lucrezi cu oameni in asociatii de tip ONG etc.