| Stallone a întrebat:

Cum pot ajunge ofiter de politie fara sa termin academia?

1. Se poate din sursa externa? Cum si in ce constau probele?

2. Daca termin scoala de subofiteri si dreptul la Spiru Haret pot urca la gradul de ofiter?

3. Daca ma duc la primarie si fac un curs de 3 luni si ajung politist local ma pot transfera cumva la jandarmi/politie?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti ajunge ofiter de politie fara sa termini academia!
daca terimini o scoala de subofiteri, ajungi subofiter, nu ofiter!
Daca faci curs de politist, ramai politist sau jandarm, dar nu poti ajunge niciodata ofiter in armata!

| neutrino a răspuns:

Ofiter, fie el si de politie, nu poti deveni decat daca urmezi si termini o facultate de specialitate.