| euaurashh a întrebat:

Buna seara,
Dacă am lucrat la o firmă si acesta firma a dispărut, mi-am dat demisia si am semnat un nou contrat pe acelasi post, nu am primit un exemplar de contrat dar vreau sa stiu daca beneficiez iar perioada de proba pentru ca mi-am dat demisia după 2 săptămâni și ma pune sa stau in preaviz.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu inteleg: cum a disparut firma iar tu dupa demisie ai semnat cu aceeasi firma (disparuta)?

| Epickk a răspuns:

Te salut.
Demisia este demisie si preavizul este preaviz.
Daca tu spui ca ti-ai semnat demisia, automat ala a fost ultimul tau moment in firma respectiva.
Daca iti semnai preavizul erai nevoit sa stai inca doua saptamani la frima sa-ti poti lua banii.
In preavizul respectiv, firma isi poate cauta un alt angajat cat tu inca esti acolo sa nu ramana descoperiti.
Multa bafta, vezi ce faci!
Si data viitoare incrarca sa fi mult mai atent la ce semnezi ca 5 minute in plus sau in minus chiar nu conteaza.
Asta pentru linistea tawinking