| AlexandrulS a întrebat:

Buna seara, dati-mi si mie cateva nume de programe pentru inregistrat voci. adica ceva pentru a inregistra vocea pentru melodii. sa se auda in ecou sau ceva de genu? multumesc mult

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai depinde in ce sens vrei sa editezi, daca vrei ceva profesional incearca Cubase, daca vrei asa o inregistrare, 2 incearca audacity.

| AlexandrulS explică (pentru unknownn):

Da. profesional in sensul sa nu stiu sa umblu pe program nu. in unele melodii vocea se aude mai bine cand e in ecou. daca intelegi ce zic. si vreau sa incerc sa scot si eu un cover dupa o melodie

| unknownn a răspuns (pentru AlexandrulS):

Pai pentru muzica Cubase este cel mai bun.
Nu exista ceea ce vrei tu, si profesionalism si simplitate. sa inteleg ca tu vrei un program cu 3 butoane:
1.Fa-mi vocea de manelist traiti-arrrr!
2.Gangnam style! oppa
3.Fa-mi vocea smechera mankati-as!

| AlexandrulS explică (pentru unknownn):

... las'o asa.

| Andreeamirabelle a răspuns:

Important este sa ai un microfon bun la calculator, programul conteaza mai putin...Sunt multe programe gen audacity, voice recorder(care de obicei e deja instalat in calculator, il gasesti al accesorii), dar audacity e bun ca poti sa umbli sa ajustezi unele chestii.