| bbiiaa96 a întrebat:

In ce an de facultate, la medicina, se alege specialitatea? Si cat este rezidentiatul la chirurgie plastica? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Dupa cei 6 ani de facultate, iar rezidentiatul la chirurgie plastica dureaza 5 ani (era 6 ani) dar poti face specializarea asta daca iei examenul organizat dupa terminarea facultatii, ca sa intri la orice specializare pe rezidentiat trebuie sa dai examen. Poti sa vezi aici duratele rezidentiatelor la toate specializarile http://www.cariereonline.ro/......a-acestora