| HomerSimpson a întrebat:

Pot fi admis la Academia de politie in cazul in care sufar de tulburare deliranta?

Detalii : http://www.romedic.ro/delir-tulburare-deliranta

Tin sa mentionez ca sunt perfect normal in conditiile in care imi iau tratamentul.

Multumesc!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cred că GLUMEŞTI! rolling on the floor

Din moment ce eşti în evidenţă cu o afecţiune/tulburare PSIHICĂ, în mod sigur, NU vei fi acceptat la Academia de Poliţie!
Sunt destui care NU au ( teoretic ) nici o afecţiune/tulburare psihică, dar ajung să facă diverse tâmpenii...

Toate cele bune!

| Porcusorul a răspuns:

Vei fi supus la teste psihologice, dar depinzi si de vizitele medicale sau de adeverinte de sanatate conforme cu fisa de la medicul de familie. Daca ele iti dau ok-ul, evident, vei fi acceptat. Cel mai bine este sa te consulti cu medicul care se ocupa de mica ta problema. Insa e posibil sa ai probleme destul de mari mai tarziu, la angajare, unde sunt mult mai stricti in privinta psihologiei angajatilor.