| RolandFarnas a întrebat:

Bună seară! Pot sa devin profesor după facultate?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca o absolvi, da.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca faci si modulul pedagogic, poti

| mODIN a răspuns:

Poti intreba ceva putin mai specific, te rog? Sunt profesor, si am devenit profesor dupa facultate, dar nu inteleg exact ce incerci tu sa afli.

| Anonimul151 a răspuns:

Da, poți să devii profesor după facultate. Dar depinde ce profesor...

| iulianr a răspuns:

In general da, dar cred că depinde și ce tip de profesor și de domeniu. Daca vrei sa predai doar la gimnaziu sau cred că până în clasa a 10-a, trebuie sa faci modulul psihopedagocic 1, iar daca vrei sa predai și la ciclul superior de liceu, trebuie și modulul 2. Daca vrei sa fii profesor universitar, trebuie sa ai doctoratul.