| BiraSorina a întrebat:

Bună seara! Poți să devii inspector de mediu fără bacalaureat și fără facultate?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu!
Fara facultate si fara bacalaureat ajungi doar muncitor necalificat.

Pozitiile de inspectori sunt numai pentru cei cu facultati, puturosii si incapabili sa termine un liceu si sa ia BAC-ul ajung la: maturat strazi, curatat containerele de pe strada, scos mizeria din canalizari si toate astea tin tot de protectia mediului.

| ReddY25 a răspuns:

Slabe sanse

| haileewatson a răspuns:

Nu poti. Iti trebuie facultate

| maduturo a răspuns:

Doar parlamentar poți deveni în aceste condiții.