| delia31 a întrebat:

Ce inseamna Inspector Opc? Ce facultate trebuie sa urmei ca sa devii Inspector de Mediu? Funda celui care imi raspunde!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Asa sa intelegi ca "inspector" este o functie in cadrul unei institutii gen OPC, DSV, APM--- nu exista facultate de "inspectori"! Inspector poti ajunge daca esti inginer, chimist, medic veterinar etc. Spre exemplu la OPC, un biolog sau un inginer tehnolog in ind. alimentara, poate, prin concurs, sa ocupe o functie de inspector. Sau, un medic veterinar poate sa ocupe( prin concurs) functia de inspector sanitar veterinar in cadrul DSV-ului. Sau, un inginer hidrotehnist specializat in ingineria mediului poate sa ocupe functia de inspector la APM(agentia de protectie a mediului).

2 răspunsuri:
| drya a răspuns:

Poti sa urmezi facultatea de științe si ingineria mediului

| FlorySilvia a răspuns:

Poti sa dai la Resurse Umanewinking