| Claudiu_Cretu_2002 a întrebat:

Buna seara, am vazut ca s-au scos posturi la jandarmerie si sunt 350 locuri, eu daca as fi admis pe locul 370 de exemplu, asta ce inseamna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 350 de locuri și 1000 de candidați.
Nu iau testul psihologic 600 din 1000.
Rămân 400 din care 50 sunt respinși la celelalte probe.
Rămân 350 pentru 350 de locuri.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De exemplu, nu ai cum sa fii admis pe locul 370 cand numarul maxim de posturi este 350.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu esti pe locul 370 inseamna ca esti PICAT, nu admis, fiindca sunt doar 350 de locuri deja ocupate.

| sierra1 a răspuns:

Inseamnă că mai incerci incă odată la următoare serie de posturi scoase la concurs

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că mai încerci o dată la anul.

| mi25 a răspuns:

Uite cum sta treaba.
Candidatii sunt de doua categorii:
1. Cei care sunt respinsi la una dintre probe si in consecinta sunt respinsi la examen.
2. Cei care trec toate probele.
Din cei care trec toate probele sunt tot doua categorii:
1. Admisi pe locurile existente - in exemplul tau, cei clasati pe primele 350 de locuri - care au asigurat postul.
2. Admisi la examen, dar respinsi la incadrare, deoarece nu s-au clasat in primele 350 de locuri.
Cei admisi pe locurile 351 si plus pot fi admisi pe locurile care se vacanteaza datorita renuntarii, imbolnavirii, decesului unora de pe locurile pana la 350 inainte de incadrare sau pe timpul perioadei de instruire.

| DovleacTurbat a răspuns:

Că vor intra primii 350 după medii.