| Irinna a întrebat:

Vreau niste suvite albastre, problema este ca nu stiu cu ce sa fac.am auzit de albastru de metil(sau cum se scrie), dar a incercat o prietena si nu este bun... ce altceva in recomanda-ti?

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

laughing nuuu cu albastru de metil, nu cu asa ceva se vopseste parul. Exista vopsea de par albastra si mov, mai demult era parca si de la palette, acum nu stiu daca mai este dar poti gasi la saloane. Daca esti bruneta trebuie sa iti decolorezi suvitele intai ca sa se vada, daca esti blonda e ok sa te dai direct cu vopseaua dorita. Cu albastru de metil ma indoiesc ca vei reusi, am auzit de violet de gentiana dar asta e violet si cum am spus daca esti bruneta tb sa te decolorezi intai.

3 răspunsuri:
| friday a răspuns:

E foarte bun, daca prietena ta e bruneta, e normal ca nu i-a iesit ( ca sa ii fi iesit, trebuia sa decoloreze suvitele pe care voia sa le faca). Eu am incercat si am fost multumita, mai ales ca dupa cateva spalari s-a dus, si puteam sa mi-l fac iar ( poti sa iti personalizezi mereu suvitele).

| PandaGirl a răspuns:

Daca vrei suvite albastre pentru un timp indelungat te poti duce la coafor. Daca vrei suvite ce se duc la prima spalare iti recomand spray colorant pentru par.
Gasesti aici http://www.articoledepetrecere.ro/......-1034.html

| Mimii9832 a răspuns:

Conteaza si cul parului tau. ce cul arethinking