| anairod a întrebat:

Stie cineva 3 locuri in Bucureşti unde as putea sa vorbesc limba germana (fara scoli care ofera cursuri)? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

La Institutul Goethe. Sau la Casa de Cultură "Friedrich Schiller".

2 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In Romania au mai ramas 30.000 de sasi de vita germana cu care poti sa comunici tot ce trebuie sa faci este sa ii cauti pe Facebook la comunitatea sasiilor din ardeal.

| flixbuster a răspuns:

Pai... la Cotroceni cu presedintele Klaus? La Beraria Germana? La ambasada Germaniei?