| Ione20011 a întrebat:

Buna,știe cineva din ce an de postliceala poți începe sa faci cele 6 luni de voluntariat?

1 răspuns:
| Frumusica326 a răspuns:

Buna!
Daca te referi la o postliceala privata poti incepe stagiul de practica din anul 1, iar voluntariat in spitale de stat sau private poti face oricand si oricum fara sa fi la vreo scoala doar ca la voluntariat la un spital privat sau de stat nu ai dreptul sa faci injecții, sondari sau alte tehnici care țin de competenta asistentului medical, doar administrez medicamente/comunici cu bolnavul/alimentezi bolnavul etc.
Succes.