| GaisteanuAdinaFlorena a întrebat:

Poti sa faci masterul daca ai doar postliceala facuta?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Masteratul se poate face abia dupa ce ai terminat o facultate, cu diploma de licenta.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Nu cred.Trebuie sa faci mai întâi studii de licență, 3 sau 4 ani, depinde de facultate.Succes!

| Lioana a răspuns:

Pentru a te inscrie la Masterat trebuie sa fi terminat o facultate si sa fi obtinut diploma de licenta. Postliceala nu echivaleaza cu facultatea. Deci categoric nu te poti inscrie la Masterat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru master ai nevoie de o licență.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postliceala sanitara cred ca se poate echivala cu studiile superioare. Nu stiu mai multe. Pentru master ai nevoie de licenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum să echivalezi postliceala cu licența?laughing