| Diana0325 a întrebat:

Buna, sunt clasa a 12-a si vreau sa ma inscriu la Facultatea de limbi si literaturi straine anul viitor. As vrea sa stiu daca exista categoria de Engleza-Coreeana si/sau Coreeana-Japoneza si daca da, ce probe va trebui sa dau. Pe internet nu am gasit atat de multe, asa ca am nevoie de ajuror!

Răspuns Apreciat de Editori
| yooshi a răspuns:

Pe site-ul Facultatii de limbi si lit. straine buc. ai toate datele dar ca sa iti raspund, exista optiunea Eng/Coreeana si Japoneza/Coreeana (coreeana se poate alege doar ca limba B)
In legatura cu admiterea vezi pe site, anul trecut cand am dat eu, s-a intrat cu media de bac.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Găseai pe site-ul UBB...
Prima exista, a doua nu. Limbile asiatice pot fi doar ca limba B

| RobertMoon a răspuns:

Doar pe site-ul universitatii la care vrei sa te inscrii scrie daca exista aceasta combinatie de limbi straine, noi ce vrei sa iti zicem? Ai timp un an sa afli chestia asta, duh...