| hottweet a întrebat:

Buna sunt din Galati si m-ar interesa Cuza happy mai exact profilul Filologie-Bilingv Engleza happy Puteti sa-mi spuneti... aici se intra pe baza de examen? Adica trebuie sa dau examen la engleza? big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e un examen banal de engleza.scris si oral. dar nu e asa mare combinatie la bilingv.am terminat anul trecut mate info bilingv si diferenta fata de mate info simplu era ca aveam 5 ore de engleza(cu 3 mai multe decat restul lumii) si in fiecare an o materie in engleza, clasa a 9a geografia statelor unite si marei britania(cu o profa care a zis din start ca nu e profa de eng ci de geo si cand o intrebam ce inseamna un cuvant ne spunea sa intrebam pe profa de engleza), intr-a 10a istoria marii britania cu profa de istorie(mai exact, punea pe unu sa citeasca un paragraf si dup-aia pe altu sa-l traduca si nu se pute abtine sa faca corectari de genu inversiuni ca era un limbaj foarte comun si nu avea ce sa faca altceva ca sa para culta in engleza) si intr-a 11a si a 12a culture and civilisation cu profa de engleza de la a 2a grupa(app eram 2 grupe, 2profe, adica alea 5 ore de engleza unii stateau in clasa si ceilalti se duceau la laborator, fiecare cu o profa diferita, de la inceputul liceului pana la sfarsit; personal imi placea sa fac ora asa in maxim 14 elevi)si nu faceam mai nimic. dar CEL MAI NASPA la bilingv e ca ai multe ore...

1 răspuns:
| Yaso a răspuns:

Da