| Elena_Alexandra_2001_9zFZ a întrebat:

Sunt in clasa a 11a si vreau sa fac un curs de acreditare pentru meseria de make up artist, problema este ca am nevoie de 12 clase pentru a da examenul de acreditare. Exista o modalitate prin care pot sa imi iau diploma de la ministerul muncii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! :* :*
Te referi la un curs de calificare profesionala ca make-ul artist? Daca se specifica pentru dosarul de inscriere ca este obligatoriu sa depui diploma sau adeverinta de absolvire a 12 clase, nu prea ai ce sa faci decat sa mai astepti un an pana la absolvire, desi mie nu mi se pare chiar ok.
Eu sunt din Cluj si sunt si aici firme care organizeaza astfel de cursuri de calificare profesionala si se cer doar 10 clase sau chiar 8 clase. Atat. La unele cursuri nici nu trebuie sa ai 18 ani impliniti ca sa te inscrii si sa absolvi un astfel de curs.
Mai cauta astfel de cursuri cu alte firme, si sper sa ai noroc. happy :* Te pup! :***