| ancutzza1998 a întrebat:

sunt in clasa a VIII si m-ar bate gandul sa dau la stiinte sociale... puteti sa-mi spuneti si mie orele care le faci la clasa? as vrea la un liceu in tg-jiu! orice informatie m-ar putea ajuta!

Răspuns Câştigător
| sunshine_5685 a răspuns:

O sa faci 4 ore de romana(la care dai si teza), 2 ore de logica(de asemenea, dai si teza), 2 ore de engleza si franceza(teza la una dintre ele), o ora de latina, 2 de mate, 2 de istorie(teza), 2 de geografie, si in rest materiile de baza:1 ora de bio, 1 chimie, 1 fizica,sport, desen, muzica...in principiu se pune accent pe istorie, logica, romana si in calsele mai mari o sa faci si sociologie, filozofie si alte materii umanistehappysper ca te-am ajutat intr-o oarecare msurahappybig grin

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Ancutzza,daca vrei sa imbratisezi o meserie, nu te intreresezi de ''orele''care se fac la scoala.cand iti doresti cu adevarat ceva,treci peste tot, si toate, chiar daca iti este greu. abia atunci te vei bucura cu adevarat de roadele muncii tale.

| redfrog91 a răspuns:

Romana 4 ore pe saptamana, Istorie 2, fizica 2 franceza 2 engleza 2 mate 2 desen 1 muzica 1 etc...e profil uman deci se axeaza pe romana logica si istorie. sper cati foloseste...

| crizerawr a răspuns:

Lasa-te de scoala Ancu laughing nu e buna. o sa inebunesti mai tarziu :*