| monicaandreea a întrebat:

Sunt la liceu, profil SN (chimie-biologie), dar mai departe as vrea sa dau la facultatea de matematica din Iasi. Admiterea este pe baza de dosar si se ia in considerare 50% nota la matematica obtinuta la BAC si 50% media generala de la BAC. Acum... Examenul pe care il dau eu este de nivel M2. Nota obtinuta la acesta o echivaleaza pe cea obtinuta de cei care au nivelul M1? Mai exact, pot intra la aceasta facultate daca examenul meu la matematica nu este de nivel M1?

1 răspuns:
| maria6 a răspuns:

Http://www.math.uaic.ro/index.php?cod=0&id=6011
Admiterea va fi fără examen, prin concurs de dosare

Criteriu de admisibilitate: proba de Matematică la bacalaureat

Criteriul de admitere:
50% nota la disciplina Matematică obţinută la examenul de bacalaureat;
50% media generală obţinută la examenul de bacalaureat.