Întrebare recomandată | girlrockxd a întrebat:

Buna,sunt la liceu si ma gandesc ce sa fac mai departe. De ceva vreme am in cap "ACADEMIA DE POLITIE" AL.I.CUZA din Bucuresti.
Voi ce parere aveti, merita sa faci, ai loc de munca asigurat dupa ce termini? Tin sa mentionez ca m-ar interesa politia de frontiera.
Astept cat mai multe raspunsuri!
Multumesc anticipat! :*

5 răspunsuri:
| val31989 a răspuns:

Buna.Daca iti place aceasta si tii neaparat s-o faci, atunci nimic nu te poate opri.
In politie se castiga bine.Nu toti au noroc in asta, adica nu toti obtin un loc de munca garantat dupa finisarea academiei.Dar totul depinde de tine.

| Dannyofficial a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, cunosc si eu un prieten care a facut academya de politie si l-a trimis intr-o comuna la tara, in general pe toti incepatori ai trimit, acum depinde de tine daca iti place.

| sighi a răspuns:

Daca iti place fa-o, daca esti indiferent evite academia de politie, deoarece politistii din Romania nu sunt bine platiti si isi mai iau un pumn in fata daca cuiva nu ii convine ceva.

| Corut123 a răspuns:

De meritat, merita odata ce iti place viata aceasta. Cei de la invatamant spun ca daca faci liceul militar ai un loc asigurat de munca, insa nu se stie ce o sa se intample peste 4 ani.

| Marshall1 a răspuns:

In viata este important sa faci ce iti place, daca tu iti doresti asta fa-o.