| lll0veee a întrebat:

Sunt pe clasa a XI-a la Filologie şi în ultimul timp mă bate gândul de a mă face stewardesă, dar înainte de a face o şcoală de însoţitor de zbor am decis să urmez o facultate de limbi străine prin care să mai exersez engleza (o ştiu destul de bine), şi ca un plus m-am gandit că mi-ar prinde bine şi germana. Ce facultate de limbi străine îmi recomandaţi? (de preferat în Bucureşti sau în Cluj). Orice informatie despre facultate e binevenită, cum ar fi preţul, orar, etc. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu nu-ti recomand sa te chinui c-o facultate pentru asa ceva, ajunge sa te inscrii la ceva cursuri intensive sau sa faci meditatii cu-n profesor

| Raducons a răspuns:

Este o idee buna, Daca stii bine engleza te descurci.