| AnnaCristinaa a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a pe profil de filologie simplu.
As dori sa urmez facultatea de Limbi Moderne Aplicate, sectia engleza-germana.
In ce oras mi-ati recomanda sa o urmez?
Eu m-am gandit la Cluj, la Universitatea Babes Bolyai dar sunt inca indecisa.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Pai depinde unde locuiesti, daca stai in Cluj sau prin zona nu prea are sens sa vii in Bucuresti decat daca vrei sa te muti aici si dupa facultate. Evident ca daca stai in Bucuresti nu are niciun sens sa mergi la Cluj happy Ca si calitate sunt la fel, decizia depinde de factori de natura practica, precum am zis proximitatea, posibilitati financiare etc. Succes!

| AnnaCristinaa explică (pentru mixxjim):

Sunt din Drobeta Turnu Severin..Probabil ca voi alege Clujul in cele din urma happy ..Multumesc!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți merge acolo, dacă nu la București.
Succes pe mai departe.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Cluj Napoca.

| mixxjim a răspuns:

Pe combinatia engleza-germana exista si sectia de traducatori-interpreti, asta nu te-ar tenta? Ca interpret, daca esti buna si poti face asta, castigi mult mai bine chiar din timpul facultatii, LMA nu stiu ce avantaje concrete ti-ar oferi.