| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Sunt la profil filologie bilingv limba engleza.As dori sa urmez Facultatea de Limbi si Literaturi straine din Bucuresti.
Vreau sa aleg domeniul de licenta Limba si literatura (FILOLOGIE).
M-am gandit sa aleg ca specializare limba A Engleza in combinatie cu limba germana B.
Am doua intrebari:
Pot sa aleg limba germana B ca incepator si sa dau la admitere din gramatica limbii romane fara sa stiu nici boaba de germana?
Este adevarat ca cea de-a doua limba se ia de la zero(in cazul meu germana)?
Vreau mai multe informatii despre aceasta combinatie de limbi.
MULTUMESC

1 răspuns:
| adriangabor92 a răspuns:

Da