| anonim_4396 a întrebat:

Sunt pe clasa a XI la colegiu national, si as vrea sa ma transfer pe clasa a XII la Liceul Militar Mihai Viteazul din Alba Iulia. Ma intrabam daca se poate.
Si poate imi puteti spune si parerea voastra daca mergeti sau ati fost la un liceu militar si daca credeti ca se merita sa ma mai transfer pentru un an(daca este posibil acest lucru).

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu se poate, admiterea la liceele militare se face in conditii mai speciale, cu probe sportive, controale medicale amanuntite, apoi cursurile contin si instructie militara si primesc grade militare, nu te primesc venita din "civilie".

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, la liceele militare se da examen de admitere in cl. a IX-a.

| TOOL a răspuns:

Buna cred ca nu, dar am fost la alba Iulia anul' trecut si mi-am facut o parere proasta despre acest liceu : la 8 dimineata inviorare 5 km, ai voie doar o vizita (sau 2 ) pe an, ora de culcare cred ca e 8 sau 9 iar ora desteptarii e 4, eu unul nu as merge in locul tau, trebuie sa depui mult efort la un astfel de liceu.