| anna_3811 a întrebat:

Sunt studenta in anul III la facultatea de vest VASILE GOLDIS BISTRITA si mam inscris la un curs pentru a putea preda in invatamant(modul pedagogic)sunt la STIINTE ECONOMICE specializarea "contabilitate si informatica de gestiune"si as vrea sa stiu ce materii as putea sa predau ca si provesor titular.MULTUMESC

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu te du in invatamant, ca vad ca ai probleme cu limba romana si sunt destui neaveniti in invatamant. Scuteste-ne, please.

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, poti preda numai pe ce esti specializata ca titular, daca vrei sa predai si altceva poti preda pe post de suplinitor, deci nu obtii titularizare pentru asa ceva.

| cely a răspuns:

Contabilitate, servicii si alte materii ce le ai in foaia matriola, in functie de profilul unitatii in care vrei sa predai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poți preda oricare materie care ai făcut în timpul facultății, nu ești condiționată.
În cazul în care urmezi și un master cu o specialitate înrudită facultății, poți preda și din acele materii.
Pentru început poți fii asistent universitar-preparator, apoi poți promova până la lector și cel mai înalt nivel din învățământ.
Multă baftă.
Pa, pa.