| lauboss a întrebat:

Buna TPU.Am 16 ani, sunt la liceu si as dori sa ma angajez pe timp de vara la o spalatorie de masini sau ca ospatar si as dori sa stiu si eu cam cat este salariul pentru fiecare. FUNDA

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa-ti dea la zi intre 25-38 de lei in jur de atat

Răspuns utilizator avertizat
| XPraFF a răspuns:

Ceau pai:
Spalatorie: 120 lei saptamana...un angajat cu norma intreaga ar lua 240 de lei pe saptamana
Ospatar: +200 lei pe saptamana...un angajat cu norma intreaga ar lua +400 lei saptamana.

Preturile ar putea scade fiind perioada de vara cand nu prea se iese, iar fiindca nu ai contract se poate schimba plata.

Sper ca ti-am fost de ajutor... Funda?

| lauboss explică (pentru XPraFF):

Si cum e cu jumatate de norma si norma intreaga?

| Adry15252 a răspuns:

Ar trebui sa iti dea cel putin jumate dintr-un salar normal pe care il dau ei angajatilor

| lauboss explică (pentru Adry15252):

Si cam cati lei as putea primi?

| Adry15252 a răspuns (pentru lauboss):

Minim jumatate din salarul unui spalator auto. Acum depinde de firma cat da

| PaulButa a răspuns:

In primul radn, daca te ia pentru ca ai doar 16 ani, si trebuie sa primesti minimul pe economie, adica 800 lei, daca vrea patronal sa-ti dea mai mult e norocul tau.happy Bafta!