| Diaiso a întrebat:

AM o intrebare. Am 15 ani. As vrea sa imi sugerati niste metode de a face bani online, avand in vedere ca sunt minora si nu am card bancar. Va rog dati-mi sfaturi ce as putea face! Ofer FUNDA!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Castigi mai mult daca ajuti vecinii, batranii etc. la munci gospodaresti (cumparaturi, tuns iarba, plimbat cainele etc) sau ajuti la piata, ateliere la maturat, incarcat-descarcat marfa etc.

In 2-3 zile poti face mai mult decat lucrand toata ziua pe internet, intr-o luna intrega.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura meserie benefica din care scoti `cascaval` este scoala.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Nu există o astfel de metodă de care ai putea profita. Sunt tot felul de site-uri dar fără o mică investiție nu ai câștiga decât câțiva cenți pe zi. Realizasem că e o pierdere de timp.

| Alexul99 a răspuns:

Fara card este cam imposibil, vezi ca poti sa iti faci card inca de la 14 ani, eu asa mi-am facut la BCR, mergi cu un parinte si totul este pe numele tau, el doar trebuie sa semneze. In plus daca ai sub 20 si ceva de ani la BCR nu platesti taxe lunare, indiferent de cati bani ai in cont. Dupa ce iti faci card poti sa incerci prin adf.ly sau Youtube, insa banii nu se fac atat de simplu pe cat crezi. Castigi mult mai bine daca iti cauti un loc de munca part-time. Cum ar fi la distribuit pliante, insa trebuie sa mai astepti pana la 16 ani ca sa te poti angaja. Mult succes.