| Oanatvd a întrebat:

Am o intrebare. Cum e facultatea de psihologie? Sau cum e sa fii psiholog? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Facultatea e grea, dar interesanta. Depinde foarte mult si de orasul in care mergi la facultate. S-ar spune ca cea de la Cluj e cea mai buna, DAR cei de acolo sunt axati doar pe teoria cognitiv comportamentala si nu prea vad si altceva. Despre cea de la Bucuresti stiu doar ca are specializari care nu se fac(din pacate)si in alte parti. Despre cea de la Iasi nu stiu foarte multe, dar iti recomand sa eviti pe cat posibil facultatea din Timisoarawinking

Meserie e frumoasa, nu ai cum sa te plictisesti. Dar e si costisitoare. Doar cu facultatea nu faci nimic, ai nevoie de formari, cursuri si atestate pentru orice.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Să fii psiholog necesită multă răbdare și să ai facultatea de psihologie. Crede-mă că e o meserie destul de grea deși pare ușoară.

| mili25 a răspuns:

E foarte frumoasa psihologia, daca o alegi, nu iti va parea rau happy
dar ca sa devii psiholog trebuie sa studiezi mai departe, nu sa te opresti doar la facultate. happy