| chuckie a întrebat:

Buna TPU! Am o intrebare mai mult de imaginatie! In curand as vrea sa dau drumul unuiu proiect de emisiune laun post local! Dar nu am nici o idee. Ce emisiune as putea face? Am nevoie de ideile voastre! Am si eu cateva, dar vreau si parerile voastre.
Multumesc!
VOT=FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci o emisiune care sa fie difuzata dupa orele de servici ale adultilor si sa fie ceva in genul: " Realxare dupe munca" ca criza este aici si trebuie sa muncim, nu? poti sa faci un stand-up cafe, orice ca sa se relaxeze, poti sa pui un numar de telefon si o intrebare de gen : " Cand a fost constuit turnul Eiffel", adultii cred ca stiu raspunsul si hellooo laughing... exista wikipedia, iar primul care raspunde corect sa primeasca un premiu...
A doua idee vine ceva in genu' :
" Ai talent ai curent" laughing... glumeam, dar concursul sa fie gen
Romanii au talent, dar in loc sa spui romanii spui localitatea voastra ( clujeni au talent. asa ceva)
3. Un concurs de moda
4. Tragere la sort
5. Si ai putea sa faci si ceva despre animale, sa gasesti animale pierdute si sa le prezinti la emisiune(si sa fie un centru de adoptie, dar sa ai grija cui ii dai animalele) sau sa aduci animalele tale ale colegilor etc, si ai putea, daca gasesti anunturi cu animale pierdute sa le prezinti la emisiunea ta.
Ok, eu ti-am dat ceva idei, scuze daca am mai facut greseli de ortografielaughing, da m-am grabit. Te salut si pun pariu ca si ideile tale sunt geniale!
Bafta!

28 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Enigme ale lumii,ale planetei,istorie, geografie, ceva de cultura.
Eu ti-as recomanda mai bine o emisiune care sa aiba mai multe teme.Nu o tema pe un domeniu si gata. Poti pune si din muzica si din cultura si din istorie si din viata sociala etc.
Asa ar atrage mai multi.Pe mine unul m-ar interesa postul tau.Un post interesant si de la care ai ceva de invatat cu adevarat.
Succes.
Daca nu te superi, as vrea sa ne anunti si sa ne arati postul.Sa vedem ce a iesit.
Numai bine

Alin

| Asdffd a răspuns:

Ceva despre lectura, matematica, oamenii importantii de ex: sa il prezinti pe Einsten=]] intr'o emisiune.Despre boli ex:febra spaniola din 1918, sau ca si Divertis.Iti recomand sa nu faci concursuri cu premi sau cevachatterbox.:*

| anyia a răspuns:

E prea mult divertisment in zilele noastre. Ce rost mai are sa adaugi ceva la doza deja plina? Ar fi mult mai interesant ceva social, cultural. Adica o chestie care sa informeze, sa capteze atentia si sa relaxeze. Nu stiu, o emisiune educativa. Sa vorbesti despre viata, despre cum traim noi. Suntem fericiti intr-adevar? Ne place ceea ce facem? Ne incanta sa ne privim in oglinda si sa vedem...ce!? Am realizat ceva in viata asta a noastra? Sau traim pur si simplu, dansam dupa cum canta altii. Ceva filosofic, psihologic, dar care ne pune pe ganduri. "Nimeni nu e ceea ce pare a fi". Deci, ce facem?

| Tsunade99 a răspuns:

Cele mai multe sunt de divertisment, si ai putea face si tu asta, o emisiune unde sa discuti despre vedete, trenduri, cafeaua ciudata din regiuni indepartate, hoteluri cautate, sa inviti vedete la tine in platou si sa danseze cand fac o noua melodie, le pui sa argumenteze despre alte vedete, locuri, etc. In fiecare vara si iarna sa organizezi un concurs, sa spui oameniilor sa sune la un nr de tel. ca sa-si spuna parerea despre intamplari politice, si ei 0, 55 euro pe fiecare apel, te duci intr-o calatorie intr-o tara si studiezi felul de mancare popular acolo, faci poze si apoi le aduci in platou si le prezinti telespectatorilor, urmaresti saptamanal vedete, faci un interviu interesant si vorbesti la emisiune despre stilul lor de viata, cand catalin botezatu face o prezentare de moda te duci si tu, filmezi, apoi discuti despre tinutele purtate acolo, faci glume despre greselile politicienilor si vedetelor, iei filumetul de pe youtube, si il pui la emisiune, dupa care repeti de vreo 3 ori faza. A...da si te rog cand iti faci emisiune sa-mi scrii si mie un mesaj cu numele ei ca sa vad ce ai realizat.

Sa stii ca trebuie sa fii la curent cu toate,
Iti urez bafta, pa-pa!

Răspuns utilizator avertizat
| Eugen1234 a răspuns:

Ar fi interesant sa faci o emisiune gen TPU unde se pot citi intrebarile in public s-ar putea discuta despre ele si multe altele.

| Deyutza a răspuns:

Ai putea face o emisiune gen "TOP" şi în fiecare episod să prezinţi tot felul de topuri: cele mai bune filme, melodii, cele mai sexy femei, cei mai sexy bărbaţi, cei mai buni actori, cele mai frumoase vedete, cele mai stupide/scumpe haine, cele mai atrăgătoare bijuterii...etc

| BiaSiAtat a răspuns:

Ceva de divertisment,muzica, cantat, dans.Ar fi buna si o emisiune cu glume, cu farse la telefon...etc.Noroc in contiunare. Sper sa gasesti o emisiune buna.

| Nero a răspuns:

Poti face o emisiune cu dedicatii, dar sa fie muzica usoara mai noua sau ceva cu farse si glumewinking

| Plague a răspuns:

Ai putea face o emisiune culturala. Sa prezinti oameni interesanti (de ex. Neagu Djuvara), sau carti. In orice caz, emisiuni proaste sunt destule, har Domnului. Dar emisiuni cu cap, despre oameni cu cap - nu prea gasesti decat pe TVR.

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Ceva gen,, romanii au talent"
Este simplu
In loc de romanii pui copiii
Si oferi un premiu in bani
happy
Sper ca te-am ajutat
Bye!

| IM5 a răspuns:

Eu am pus numele meu, dar tu poti sa ti-l pui pe al tau :''Yoana stie tot!''sau ''Numai adevarul'' sau ''Totul sau nimic'',''Risc pentru bani'' sau ''Ca la noi la romani'' nu stiu sper ca am fost de ajutor funda?

| DaNNN a răspuns:

Ai putea incerca o emisiune cu farse, unde chiar tema este o farsa.
Cum este "Camera de ras". O chestie ca asta ar atrage multe persoane, nu neaparat doar copiii!
Trebuie doar putina reclama.

Succes!

| Tucică a răspuns:

Ceva divertisment.Astea prin acum la lume. Ceva gen : Te pui cu blondele etc. Acestea sunt in momentul de fata cele mai atractive emisiuni dupa opinia mea.

| Eu_4595 a răspuns:

In momentul acesta divertismentul este pe primul plan in Romania.happyDeci iti propun o emisiune de divertisment gen cele facute de Dan Negru...Incearca una si o sa vezi ca vei avea mult succes. Baftawinking

| FiveCuPepeneRosu a răspuns:

Ceva de divertisment. Ceva de genul asta http://www.belea.ro/category/Chestii-amuzante.aspx
Si la sfarsit ai putea face o parodie muzicala. Ceva de genul astahttp://www.youtube.com/watch?v=NIkQCo98xD0

| dعα a răspuns:

Pai un concurs cu talente cum ar fi ceva de genu un show gen romanii au talent numai cu batrani sau ce visulMeu de mult sa apara o emisiune cu animalele vedetelor de la noi din tara!

| irynnel a răspuns:

Talk show, concurs cu premii, stand up comedy, descoperiri, conspiratii :):))

http://irinelpintilie.blogspot.com/

| Hisaya a răspuns:

O emisiune de cultura generala pentru copii. Sa fie mai multe categorii: intre 7-9 ani, 10-12, etc. Sau ce categorii vrei tu. Ceva gen te pui cu blondele, dar cu copii. Nimeni nu a mai facut ceva asemanator pana acum. Eu m-as uita la astfel de emisiune. Dar din ce judet esti? As fi interesata sa-ti vad emisunea daca se va face.

| T13 a răspuns:

Teoria conspiratiei,chestii ociulte,etc. Tara asta are nevoie de cat mai multe emisiuni de acest gen,care sa spuna populatiei adevarul,nu minciuni pe care, oricum, le inghitim zi de zi!

| fuckU a răspuns:

Sigur divertisment...in ziua de azi lumea nu prea se mai distreaza ( parerea mea)

| Ynutzika a răspuns:

Ai putea spune despre curiozitati din diferite locuri din lume, si ai putea lasa lumea sa iti trimita intrebari atunci cand au o problema si nu stiu cum sa o rezolve, iar tu le-ai putea raspunde sau sa ii lasi pe altii sa raspunda in locul tau... nu stiu ceva prin care sa informezi oamenii si sa ii ajuti. Asta e o idee, stiu ca mie mi-ar placea sa se faca asa ceva. A! si inca ceva: ai putea face top 10 cea mai frumosa femeie din tara sau ceva de genul... Sper ca ai inteles! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa il faci despre cat de mizerabila e tara noastra, incluzand mi multe chestii...
succeswinking

| Kesha1428 a răspuns:

Dedicatii:d

| Victoriabell21 a răspuns:

Ai putea face o emisiune dedicata adolescentilor, ca de exemplu,,, tigara, un drog egal" si sa vb despre ce efecte sunt cand incepi sa fumezi si asa mai departe sau "drogurul, pericolul numaul 1" si iarasi sa vb despre asta! sa stii ca le va fi de fols celor tineri dar si celor batrani! asta stiu deoarece la mine in ras exista la clubul elevilor un curs pe nume" curs pentru viata" de bune maniere in care pare a fii de bune maniere, insa te invata cum sa te comporti cat mai elegant in societate! sper sa fie buna ideea mea! astept raspunsul tau!:*

| alexxa112 a răspuns:

Pai,poti face o emisiune in care sa inviti vedete celebre sa cante si sa povesteasca despre inceputul carierei lor, sau una cu provocarile publicului sau ale tale pentru vedete... sper ca te-am ajutat.

| andrei_1043 a răspuns:

Poti sa faci daca asa vrei doar sa iasa bine big grin

| LovelySun a răspuns:

Salut...Chuckie? In fineoh go on. Emisiunea poate sa fie de toate genurile.Intr-o zi poti face emisiunea despre animale cu filmulete amuzante, etc; in alta zi despre adolescenti; in alta zi poati face farse prietenilor sau vecinilor; in alta zi poti citi cateva intrebari interesante de pe TPU.ro si sa le discuti cu telespectatorii; etc. Emisiunea se pooate numi Chuckie Show sau Show All Genres(Un Show De Toate Genurile).kiss. Este vreo sansa sa primesc fundita?big grinkisshee hee