| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 a întrebat:

Am o întrebare. Unde te poți angaja cu o facultate de management? Și cu facultate de finanțe bănci? Msss

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

La McDonalds.
Bancul deja exista.

| florin926481f a răspuns:

Ma amuza foarte tare cand ii aud pe unii ca degeaba faci facultate ca e doar o diploma sau altii care critica ASE ul(un exemplu) si spun ca e facultate de rahat etc.
Problema cea mai mare este ca acesti oameni care critica abia daca au bacul si muncesc pe salariul minim.

In legatura cu intrebarea ta, te poti angaja ca manager, la o companie sau la o banca, in principal tot ce tine de economie.

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
De fapt, te poţi angaja la orice firmă MARE. Ei au nevoie de oameni cu studii legate de management.
Cu facultatea de finanţe bănci te poţi angaja tot la o firmă mare sau la una legată de lumea bancară (o firmă de contabilitate, o bancă, etc.)