| Kriss022 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Pentru a fi un IT-st (sau cum se numeste meseria), ce facultate trebuie sa faci? Informatica, sau altceva?

Răspuns Câştigător
| TCosminn a răspuns:

IT-ist poti fi in mai multe domenii. In marketing stiam ca specialistii IT castiga foarte multi bani, deci ASE. Mai poti face si politehnica, cred, dar pentru asta nu stiu detalii mai multe si bineinteles facultatea de informatica la Universitatea din Bucuresti.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doua obtiuni mari si late
facultatea de informatica
sau in cadrul politehnicii Automatica si Calculatoare

| octav005 a răspuns:

Faci o calificare de operator calculator,

| suntserios a răspuns (pentru octav005):

Realizezi ce diferenta e intre un programator sau inginer in IT care a facut o facuiltate de profil si un operator de calculator dupa un simplu curs nu?

| Kriss022 explică (pentru suntserios):

Ma scuzi ca nu m-am informat. Dar in clasa a 6-a nu este nevoie obligatorie de a sti acest lucru. Am vrut pur si simplu sa aflu, de curiozitate. Sunt, deci, multe lucruri pe care, da, nu le realizez inca, deoarece sunt un Copil. Multumesc si pentru ironie.

| suntserios a răspuns (pentru Kriss022):

Mai ai un lucru de invatat. Cum functioneaza TPU si atunci poate ai sa realizezi ca ultimul raspuns nu era pentru tine.

| Pizzaislife a răspuns:

Cel mai probabil informatica