| nCansu a întrebat:

Cam cat castiga anual sau lunar un medic de urgente sau de ginecologie si obstetrica in SUA? Si care dintre cele doua e mai bine platita? Dar un politist SWAT tot in SUA?

Răspuns Câştigător
| nCansu explică:

Este valabil pentru ambele.Acolo salariul minim pe economie este de 1500 dolari/luna.

21 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

De la 8 000 dolari pe luna in sus.

| Alexul99 a răspuns:

Destul de mult incat sa iti permiti sa schimbi masina odata pe luna laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit ca n-ajungi acolo.

| nCansu explică (pentru anonim_4396):

Mersi de incurajarewinking

| nCansu explică (pentru Daniel9988):

La salarul unui medic va referiti sau Swat?

| nCansu explică (pentru nCansu):

Multumesc mult

| Daniel9988 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii? E legat de picioare sa nu se duca?! Daca tu nu esti capabil, nu inseamna ca este valabil si in cazul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

Cum ai tras concluzia ca nu sunt capabil?

| Daniel9988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din raspunsul,, inteligent'' pe care l-ai dat mai devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

laughing)) Realist ar fi mai bine zis.

| Daniel9988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Realitatea ta poate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

Daca nu eram realist, luptatori SWAT erau doar romani.hee hee

| Daniel9988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este adevarat.Sunt oameni care prefera alte tari sau alte domenii.Tu ramai la lingura de lemn in Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

Mie imi e bine si aici, nu stiu de unde ai atat cosmopolotism in tine, bafta in SUA.

| Daniel9988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tie iti este bine si aici in contextul in care nu ai un copil de intretinut sau ai vreo ruda care iti mai arunca si tie 20 de euro din strainatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

N-am nicio ruda in strainatate, unii pot duce un trai bun si in tara. Daca tu nu esti in stare, nu inseamna ca nu se poate. In strainatate nu umbla cainii cu covrigi in coada, stai linistit. happy

| Daniel9988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune unul care trebuie sa se intretina doar pe sine.Dar cand ai 2 copii sau mai multi, ce naiba faci? Profesor universitar primeste 4000 de lei pe luna, cat primeste un maturator din Germania(exemplu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

Nici macar nu ma intretin singur, ma intretin parintii si nu sunt singurul copil al familiei, dar cum ei reusesc asta fara a fi plecati din tara, sunt convins ca si eu voi reusi.

| Daniel9988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt unii care vor probabil putin mai mult de cat ai tu. Daca tu mergi cu Dacia Logan in vacanta la munte sau cu o Skoda, altii vor sa mearga in insule exotice cu BMW sau Meredes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

De unde ai tras concluzia ca as fi sarac?laughing Nu inteleg cum tragi tu concluziile astea, dar e plin de semidocti cosmopoliti ca tine. Crezi ca singura cale sa conduci o masina scumpa e munca in strainatate? Te inseli, prietene, daca tu nu esti in stare, nu inseamna ca nu e posibil. Pentru cei incapabili exista solutia emigrarii, mult succes!

| Daniel9988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ramai tu cel capabil in tara asta, patriotule... Eu prefer sa fiu un incapabil respectat decat sluga capabila a bossilor de Romania.Mult succes! Mai vorbim atunci cand n-o sa ai parintii langa tine care sa te intretina!