| JustMeForever3 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa dau la facultatea de drept din bucurești,ce credeti se merita sau ar trebui sa dau la cj eu fiind din cj,adica ma gândeam ca am mai mari sanse daca ma duc acolo? A doua intrebare ar fi sa aleg dreptul sau fsega (facultatea de stiinte economice si gestiunea afacerilor)? Si a treia daca sa zicem ca nu intru in primul an la buget si intru la taxa, din anul 2 ma pot transfera la buget fara sa mai repet anul? (Si app daca este cineva student la drept in buc i l rog sa îmi scrie in privat ca sa ma lămurească mai bn)Ms ca ati avut răbdare sa citiți si dau funda celui mai complex raapuns

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Parerea mea este sa dai admiterea in Cluj Napoca, fiind de acolo poti urma de acasa.
2.Nu conteaza alegerile noastre, conteaza ce vrei tu si calitatile tale.
De ex. eu am facut dreptul, asa ca te-as indemna spre drept, altul te-ar indemna spre alta facultate, etc.
3. Daca intri la taxa din anul II vei putea trece pe loc bugetat, bineintele daca facultatea este de stat si vei avea medie ca sa treci pe loc bugetat.

| JustMeForever3 explică:

Da,dar consider ca sa avea mai multe sanse din buc sa intru la IMM si all tu lucrezi in domeniul dreptului sau...