| Richard_Vass_1999 a întrebat:

Hey, este cineva pe aici care este student la UBB ( indiferent de facultate ), poate sa-mi zica gen, motive PRO si CONTRA si daca este adevarat ca Facultatea de Stiinte Economice si Gestiunea Afacerilor ( FSEGA ) nu sta prea bine la nivelul de pregatire/educatie, comparativ cu alta facultate pe acelasi domeniu? Si in ultimul rand, daca stie cea mai mica medie cu care sa/se intrat/intra la Informatica fie ea generala sau doar la Mate.

Mersi!

7 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

La informatica notele flucteaza de la 9.11 la 9.43.

| Richard_Vass_1999 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Notele la mate sau media cu care a luat BAC-ul? Si am vreo sansa dupa 1-2 semestre daca se lasa si sunt locuri libere?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Richard_Vass_1999):

Mediile de intrare, nu la mate sau la BAC. Daca muncesti, ai sanse sa intri din prima.

| Richard_Vass_1999 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ma gandesc la asta, la BAC am luat 8.25 la Mate, dar eram pe M2 (real - turism si alimentatie) adevarat ca profa de mate ne pregatea la BAC cu subiecte de M2(real - stiintele naturii), dar la Informatica se cere Mate de M1 si eu n-am invatat aia, si trebuie parca admitere la aia (proba scrisa).

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Richard_Vass_1999):

Poti da admitere fi e la mate, fie la informatica.

| JustMeForever3 a răspuns:

Daca vrei la info economică la FSEGA poti sa iti iei gândul ca vrei prinde in loc la buget(se intra cu 10 deoarece au fost ceva concursuri care te ajutau sa iti cresti media deci daca nu le-ai dat adio)De exemplu eu am avut media 9, 05
( profil mate info, la mate de m1 am luat 9, 8) iar la concurs am luat 75 de puncte deci ar veni media de intrare de 9, 80 cu care doar la taxa am sansa la info economică deoarece is putine locuri la buget